XMLBM02T2C11 - Vaakumlüliti XMLB 1 bar reguleeritav skaala 2 lävendit 1 C/O - Schneider Electric - Vaakumlüliti XMLB 1 bar reguleeritav skaala 2 lävendit 1 C/O - Schneider Electric - 0
XMLBM02T2C11 – Schneider Electric
Ainult taotlusel
Vaakumlüliti XMLB 1 bar reguleeritav skaala 2 lävendit 1 C/O - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Device short name XMLB
pressure actuator Diaphragm
Fluid connection type G 1/4 (female) conforming to ISO 228
product specific application -
[ui] rated insulation voltage 300 V conforming to UL 508
500 V conforming to EN/IEC 60947-1
300 V conforming to CSA C22.2 No 14
controlled fluid Air (0…160 °C)
Corrosive fluid (0…160 °C)
Fresh water (0…160 °C)
Hydraulic oil (0…160 °C)
Pressure switch type of operation Regulation between 2 thresholds
pressure rating -1 bar
pressure sensor type Electromechanical vacuum sensor
Complementary
[in] rated current 3 A, B300, AC-15 (Ue = 120 V) conforming to EN/IEC 60947-5-1
1.5 A, B300, AC-15 (Ue = 240 V) conforming to EN/IEC 60947-5-1
0.1 A, R300, DC-13 (Ue = 250 V) conforming to EN/IEC 60947-5-1
local display With
Product certifications CCC
LROS (Lloyds register of shipping)
UL
EAC
CSA
BV
Adjustable range of switching point on falling pressure -1…-0.14 bar
Auxiliary contacts operation Snap action
Handle front plate colour 158 mm
Product or component type Electromechanical pressure sensor
[uimp] rated impulse withstand voltage 6 kV conforming to EN/IEC 60947-1
Adjustable range of switching point on rising pressure -0.87…-0.01 bar
Contacts material Silver contacts
Enclosure material Zinc alloy
Contacts type and composition 1 C/O
Electrical shock protection class Class I conforming to IEC 1140
Class I conforming to IEC 536
Class I conforming to NF C 20-030
width (w) 55 mm
Destruction pressure 18 bar
Electrical circuit type Control circuit
Net weight 1.03 kg
setting External
Operating position Any position
terminal block type 4 terminals
depth 77.5 mm
mechanical durability 3000000 cycles
repeat accuracy 2 %
Materials in contact with fluid PTFE
316L stainless steel
electrical connection 1 male connector EN 175301-803-A (ex DIN43650), 4 pins
Maximum operating rate 120 cyc/mn
Maximum resistance across terminals 25 mOhm conforming to IEC 255-7 category 3
25 mOhm conforming to NF C 93-050 method A
Maximum permissible accidental pressure 9 bar
Maximum permissible pressure - per cycle 5 bar
Possible differential maximum at high setting 0.8 bar
Possible differential minimum at high setting 0.13 bar (+/- 0.02 bar)
Possible differential minimum at low setting 0.13 bar (+/- 0.02 bar)
Shock resistance 50 gn conforming to IEC 60068-2-27
Scale type Adjustable differential
Short-circuit protection 10 A cartridge fuse, type gG (gl)
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…70 °C
ip degree of protection IP65 conforming to EN/IEC 60529
Range of product Telemecanique Pressure sensors XM
ambient air temperature for operation -25…70 °C
standards UL 508
CE
CSA C22.2 No 14
EN/IEC 60947-5-1
vibration resistance 4 gn conforming to IEC 60068-2-6 (f = 30…500 Hz)
protective treatment TC standard version
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Tõhus ja kiire logistika Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele XMLBM02T2C11 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
Vaakumlüliti XMLB 1 bar reguleeritav skaala 2 lävendit 1 C/O