RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 0
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 1
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 2
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 3
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 4
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 5
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 6
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 7
RSB1A120B7 - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric - 8
RSB1A120B7 – Schneider Electric
Tellitav
Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Device short name RSB
[ithe] thermal current under enclosure 12 A at -40…40 °C
[uc] control circuit voltage 24 V AC 50/60 Hz
[ui] rated insulation voltage 400 V conforming to EN/IEC 60947
Series name Interface relay
Complementary
[ie] rated operational current 12 A (AC-1/DC-1) NO conforming to IEC
6 A (AC-1/DC-1) NC conforming to IEC
[ue] rated operational voltage 19.2...36 V AC 50/60 Hz
Control type Without push-button
Product certifications EAC
UL
CSA
Product or component type Plug-in relay
[uimp] rated impulse withstand voltage 3.6 kV conforming to IEC 61000-4-5
minimum switching capacity 120 mW at 10 mA, 12 V
minimum switching current 10 mA
protection category RT I
marking CE
average coil consumption 0.75 VA AC
Contacts material Silver alloy (AgNi)
contact operation Standard
Contacts type and composition 1 C/O
safety reliability data B10d = 100000
Sale per indivisible quantity 10
Net weight 0.014 kg
Operating position Any position
test levels Level A group mounting
mechanical durability 10000000 cycles
electrical durability 100000 cycles, 12 A at 250 V, AC-1 NO
100000 cycles, 6 A at 250 V, AC-1 NC
Device presentation Complete product
average coil resistance 368 Ohm network: AC at 20 °C +/- 10 %
drop-out voltage threshold >= 0.15 Uc AC
operating time 20 ms operating
20 ms reset
Shape of pin Flat (PCB type)
Maximum switching capacity 3000 VA/336 W
minimum switching voltage 12 V
Maximum switching voltage 300 V DC conforming to IEC
dielectric strength 1000 V AC between contacts
2500 V AC between poles
5000 V AC between coil and contact
Operating rate <= 600 cycles/hour under load
<= 18000 cycles/hour no-load
Shock resistance 10 gn (duration = 11 ms) for not operating conforming to EN/IEC 60068-2-27
5 gn (duration = 11 ms) for in operation conforming to EN/IEC 60068-2-27
Resistive rated load 12 A at 250 V AC
12 A at 28 V DC
Status led Without
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP40 conforming to EN/IEC 60529
Range of product Harmony Electromechanical Relays
ambient air temperature for operation -40…70 °C (AC)
standards CSA C22.2 No 14
EN/IEC 61810-1
UL 508
vibration resistance +/- 1 mm (f= 10…55 Hz) conforming to EN/IEC 60068-2-6
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi projektipakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele RSB1A120B7 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
Harmony, liideseplokkirelee, 12 A, 1 CO, 24 V AC