NSYTRV22AR - KRUVIKLEMM, LÄBIVOOL, 2 PUNKTI, 2,5MMІ , ORANŽ - Schneider Electric - KRUVIKLEMM, LÄBIVOOL, 2 PUNKTI, 2,5MMІ , ORANŽ - Schneider Electric - 0
NSYTRV22AR – Schneider Electric
KRUVIKLEMM, LÄBIVOOL, 2 PUNKTI, 2,5MMІ , ORANŽ - Schneider Electric
Main
Accessory category Connection accessory
Device short name TRV
Range Linergy
Product Name Linergy TR
Terminal block level 1
nominal cross section 2.5 mm²
Complementary
product compatibility Spacial enclosures
[in] rated current 24 A conforming to EN/IEC 60947-7-1
22 A conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD
20 A cURus
20 A CSA
[ue] rated operational voltage 1000 V conforming to EN/IEC 60947-7-1
600 V CSA
690 V conforming to ATEX Exe II Ex II 2 GD
600 V cURus
TeSys
Cable cross section 0.14…4 mm², solid cable with cable end
0.2…2.5 mm², flexible cable with cable end
0.14…4 mm², solid cable without cable end
0.14…4 mm², flexible cable without cable end
length [l] 47.7 mm
Product certifications DNV
cURus
ATEX
IEC-Ex
GL
LR
EAC
dielectric constant 3.7 at 1 MHz
Handle front plate colour 47.5 mm
Product or component type Terminal block
tightening torque 0.5…0.6 N.m
connection position Sideways
Number of measurement input 2
Connections - terminals 1 x screw terminal: upstream (M3)
1 x screw terminal: downstream (M3)
Quantity per set Set of 50
Creep resistance 500 CTI (> 400 kB) conforming to IEC 60093
500 CTI (> 400 kB) conforming to VDE 0303-T30
Material Polyamide 6/6: insulating case
Copper alloy: connector and screw
Copper alloy: commoning link
Chromium-nickel steel: spring
width (w) 5.2 mm
Colour Orange
Flame retardance V0, thickness0.8 mm conforming to UL 94
Mounting mode Clip-on
Net weight 8.2 g
dielectric loss 0.01 at 1 MHz conforming to IEC 60250
0.01 at 1 MHz conforming to VDE 0303-T4
wire stripping length 9 mm
terminal block type Passthrough
surface resistance 1000 GΩ conforming to IEC 60093
1000 GΩ conforming to VDE 0303-T30
resistivity 10000 MΩ.m conforming to IEC 60093
10000 MΩ.m conforming to VDE 0303-T30
dielectric strength 1000 V conforming to IEC 60243-1
Tool type Connection: screwdriver
Disconnection: screwdriver
Environment
ambient air temperature for operation -40…130 °C conforming to IEC 60216-1
-40…130 °C conforming to VDE 0304-T21
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Tõhus ja kiire logistika Baltikumis ning Soomes; koostöö tunnustatud kulleritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele NSYTRV22AR - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
KRUVIKLEMM, LÄBIVOOL, 2 PUNKTI, 2,5MMІ , ORANŽ