NSYTRV102 - Kruviklemm - läbiv - 2 punkti - 10mmІ - hall - Schneider Electric - Kruviklemm - läbiv - 2 punkti - 10mmІ - hall - Schneider Electric - 0
NSYTRV102 – Schneider Electric
EAN: 3606480532092
Kruviklemm - läbiv - 2 punkti - 10mmІ - hall - Schneider Electric
BaltElec ladu
Laost otsas
Main
Accessory category Connection accessory
Range Linergy
name of the device TRV
type of product or equipment terminal block
Product Name Linergy TR
number of multiple connection points 1
nominal section 10 mm²
Complementary
associated accessories Space Envelopes
[in] rated current 57 To conform to EN/CEI 60947-7-1
65 To cURus
65 To CSA
54 To conform to ATEX Exe II Ex II 2 GD
[ue] rated operational voltage 1000 V se conformer à EN/CEI 60947-7-1
600 V CSA
690 V se conformer à ATEX Exe II Ex II 2 GD
600 V cURus
number of connections 2
range compatibility Prisma G
Prisma P
Prisma PH
Prisma Pack
Spacial
Kaedra
Pragma
TeSys
length [l] 47,7 mm
batch quantity Pack of 50
dielectric constant 3.7 to 1 MHz
Handle front plate colour 47,5 mm
tightening torque 1,5…1,8 N.m
connection position Lateral
matter Polyamide 6/6: insulating housing
Alloy containing tinned copper: connector and screw
Alloy containing tinned copper: common connection
Chrome-nickel alloy: spring
product weight 18 g
mode d'installation snap-on
connection mode 1 screw terminal: upstream (M4)
1 screw terminal: downstream (M4)
width (w) 10,2 mm
Colour Grey
Flame retardance V0, thickness 0.8 mm conforming to UL 94
measurement input number 2
dielectric loss 0.01 to 1 MHz conforming to IEC 60250
0.01 to 1 MHz conforming to VDE 0303-T4
wire stripping length 10 mm
cable section 0.2…10 mm², rigid cable with cable end
0.2…10 mm², flexible cable with cable end
0.5…16 mm², solid cable without cable end
0.5…16 mm², flexible cable without cable end
terminal block type passing
slip resistance 500 CTI (> 400 kB) conforming to IEC 60093
500 CTI (> 400 kB) conforming to VDE 0303-T30
surface resistance 1000 GΩ conforming to IEC 60093
1000 GΩ conforming to VDE 0303-T30
resistivity 10000 MΩ.m conforming to IEC
60093 10000 MΩ.m conforming to VDE 0303-T30
type of tool Connection: screwdriver
Disconnection: screwdriver
dielectric strength 1000 V conforming to IEC 60243-1
Environment
product certificates CEI-Ex
LR
VDE
EAC
DNV
GL
cURus
ATEX
CSA
operating temperature -40...130 °C conforming to IEC 60216-1
-40...130 °C conforming to VDE 0304-T21
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö tunnustatud kulleritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele NSYTRV102 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
NSYTRV102 - Schneider Electric
Kruviklemm - läbiv - 2 punkti - 10mmІ - hall