LV510441 - Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 6,3 A nimiväärtus, magnetiline magistraalväljalülitusseade, 3P 3d - Schneider Electric - Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 6,3 A nimiväärtus, magnetiline magistraalväljalülitusseade, 3P 3d - Schneider Electric - 0
LV510441 – Schneider Electric
Tellitav
Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 6,3 A nimiväärtus, magnetiline magistraalväljalülitusseade, 3P 3d - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Device short name CVS100F
Trip unit technology Magnetic
Trip unit rating 6.3 A at 40 °C
Complementary
[in] rated current 6.3 A at 40 °C
compatibility code CVS100
[ics] rated service breaking capacity 18 kA at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
Control type Toggle
Product certifications IEC
GOST
[isd] short-time pick-up adjustment range 6...14 x In
Connection pitch 35 mm
Handle front plate colour 161 mm
Product or component type Circuit breaker
[uimp] rated impulse withstand voltage 8 kV conforming to EN/IEC 60947-2
width (w) 105 mm
Mounting support Backplate
depth 86 mm
mechanical durability 30000 cycles
electrical durability 12000 cycles 415 V In conforming to IEC 60947-2
Network type AC
Pollution degree 3 conforming to IEC 60664-1
Instantaneous pick-up adjustment range 6...14 x In
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -50…85 °C
ip degree of protection IP40
ambient air temperature for operation -25…70 °C