LV510440 - Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 2,5 A nimiväärtus, magnetiline magneetiline vahetulemuslüliti, 3P 3d - Schneider Electric - Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 2,5 A nimiväärtus, magnetiline magneetiline vahetulemuslüliti, 3P 3d - Schneider Electric - 0
LV510440 – Schneider Electric
Tellitav
Kaitselüliti EasyPact CVS100F, 36 kA 415 VAC juures, 2,5 A nimiväärtus, magnetiline magneetiline vahetulemuslüliti, 3P 3d - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Device short name CVS100F
Range EasyPact
Earth leakage protection (vigi add on) Without
Protected poles description 3D
Product Name EasyPact CVS
Trip unit name MA
Trip unit technology Magnetic
Trip unit rating 2.5 A at 40 °C
Complementary
[in] rated current 2.5 A at 40 °C
compatibility code CVS100
[ics] rated service breaking capacity 18 kA at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
36 kA at 380/415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
70 kA at 220/240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
Control type Toggle
Product certifications GOST
IEC
[isd] short-time pick-up adjustment range 6...14 x In
Connection pitch 35 mm
Handle front plate colour 161 mm
Product or component type Circuit breaker
[uimp] rated impulse withstand voltage 8 kV conforming to EN/IEC 60947-2
Connections - terminals Screw connection
Breaking capacity code F
Contact position indication Yes
Device application Motor
Electrical shock protection class Class II
width (w) 105 mm
network frequency 50/60 Hz
Mounting mode Fixed
Net weight 1.8 kg
Downside connection Front
Mounting support Backplate
depth 86 mm
mechanical durability 30000 cycles
electrical durability 12000 cycles 415 V In conforming to IEC 60947-2
Network type AC
Pollution degree 3 conforming to IEC 60664-1
Instantaneous pick-up adjustment range 6...14 x In
Instantaneous pick-up adjustment type ii Adjustable
Poles description 3P
Upside connection Front
Utilisation category Category A
Short-time pick-up adjustment type isd Adjustable
Protection type Short-circuit protection (magnetic)
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -50…85 °C
ip degree of protection IP40
ambient air temperature for operation -25…70 °C