C404400S - Lülituskatkesti, ComPacT NSX400NA, 4P, fikseeritud, soojusvool Ith 400A - Schneider Electric - Lülituskatkesti, ComPacT NSX400NA, 4P, fikseeritud, soojusvool Ith 400A - Schneider Electric - 0
C404400S – Schneider Electric
EAN: 3606482002890
Lülituskatkesti, ComPacT NSX400NA, 4P, fikseeritud, soojusvool Ith 400A - Schneider Electric
BaltElec ladu
Laos
Saadame 24-48h pärast
Tarnija ladu
Laos
Olemas, oodata 5-7 päeva pärast
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Range New generation ComPacT
sectioning ability Yes conforming to EN/IEC 60947-3
[icw] rated short-time withstand current 5 kA current 1s
5 kA current 3 s
1,93 kA current 20 s
job category AC-22A
AC-23A
name of the device NSX400NA
type of product or equipment Isolator switch
Product Name Next Generation ComPacT NSX
[ui] rated insulation voltage 800 V AC 50/60 Hz
visible cut Non
breaking capacity coding THAT
Complementary
"no" connection 45 mm
[icm] rated short circuit making capacity 330 kA with upstream protection circuit
breaker 7.1 kA disconnector only
[ie] rated operational current AC-22A: 400 A CA 50/60 Hz 220...690 V
AC-23A: 400 A CA 50/60 Hz 220...690 V
[ue] rated operational voltage 690 V AC 50/60 Hz
application Distribution
[ith] conventional thermal current 400 A at 50 °C
depth (d) 110 mm
[uimp] rated impulse withstand voltage 8 kV
height (h) 255 mm
mechanical life 15000 cycle
product weight 6,8 kg
fully apparent cut Yes
mode d'installation Fixed
electrical life AC-22A: 10000 cycle 440 V CA 50/60 Hz In/2
AC-22A: 2500 cycle 690 V CA 50/60 Hz In
AC-22A: 5000 cycle 440 V CA 50/60 Hz In
AC-22A: 5000 cycle 690 V CA 50/60 Hz In/2
AC-23A: 10000 cycle 440 V CA 50/60 Hz In/2
AC-23A: 2500 cycle 690 V CA 50/60 Hz In
AC-23A: 5000 cycle 440 V CA 50/60 Hz In
AC-23A: 5000 cycle 690 V CA 50/60 Hz In/2
width (w) 185 mm
upstream connection Façade
downstream connection Façade
mounting bracket back plate
Network type THAT
order type Just a little bit
Poles description 4P
Environment
degree of pollution 3 conforming to IEC 60664-1
ip degree of protection IP40 conforming to CEI 60529
product certificates CE
EAC
CCC
class of protection against electric shock Class II
standards EN/CEI 60947-1
EN/CEI 60947-3
shock resistance ik IK07 conforming to IEC 62262
operating ambient air temperature -25…70 °C
storage room temperature -50…85 °C