C103TM080 - Väljalülitusseade TM80D, ComPacT NSX100/160/250, 3P, termomagnetilised kaitsed, 80A nimiväärtus - Schneider Electric - Väljalülitusseade TM80D, ComPacT NSX100/160/250, 3P, termomagnetilised kaitsed, 80A nimiväärtus - Schneider Electric - 0
C103TM080 – Schneider Electric
Laos
EAN: 3606481999559
Väljalülitusseade TM80D, ComPacT NSX100/160/250, 3P, termomagnetilised kaitsed, 80A nimiväärtus - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
product range ComPacT NSX100...250 new generation
Range New generation ComPacT
type of product or equipment Trigger
trigger protection functions THAT
circuit breaker installation mode Fixed
trigger name TM-D
type of trigger Thermal-magnetic
protected poles 3d
Complementary
[ue] rated operational voltage 690 V AC 50/60 Hz
application Distribution
range compatibility Next generation ComPacT
NSX100 Next generation ComPacT
NSX160 Next generation ComPacT NSX250
trigger caliber 80 A at 40 °C
network frequency 50/60 Hz
long time protection time delay setting range [tr] 120…400 s at 1.5 x In
15 s at 6 x Ir
setting range of the long-time protection threshold [ir] (thermal protection) 0.7 to 1 x In
instantaneous protection threshold setting range [ii] (short-circuit protection) 640 A
Network type THAT
differential protection Without
tr long time protection time delay setting Fixed
instantaneous protection sensor setting ii (short circuit protection) Fixed
ir long time protection sensor setting (thermal protection) Adjustable
kind of protection L: for overload (thermal)
protection I: for (magnetic) short-circuit protection
Poles description 3P
Environment
degree of pollution 3 conforming to IEC 60947-1
ip degree of protection IP40 conforming to CEI 60529
class of protection against electric shock Class II
operating ambient temperature -25…70 °C
standards EN/CEI 60947-2
storage room temperature -50…85 °C