ABL6TS63U - Phaseo - pingetrafo - 230..400V - 1x230V - 630VA - Schneider Electric - Phaseo - pingetrafo - 230..400V - 1x230V - 630VA - Schneider Electric - 0
ABL6TS63U – Schneider Electric
Tellitav
EAN: 3389110880397
Phaseo - pingetrafo - 230..400V - 1x230V - 630VA - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
product range Modicon Transformer Optimized
protection cover Without
secondary winding Unique
type of product or equipment Safety and isolation transformer
Complementary
electrical insulation class Class B
max voltage drop at rated load 0.4%
Handle front plate colour 130,0 mm
product weight 9,84 kg
rated power in va 630 VA
fixing method By 4 screws (diameter: 7 mm on vertical panel, operating position: horizontal
By 4 screws (diameter: 7 mm on vertical panel, operating position: vertical
By 4 screws (diameter: 7 mm on horizontal panel with load reduction at 90%
marking THIS
network frequency limits 47…63 Hz
connection mode for input connection: screw type terminals, connection capacity: 5 x 4 mm² AWG 11
for input ground connection: screw type terminals, connection capacity: 1 x 4 mm² AWG 11
for output connection: screw type, connection capacity: 2 x 4 mm² AWG 11
output voltage 230 V CA
width (w) 150,0 mm
input voltage limits 360...440V
207...253V
no-load losses (without tolerance) 18.9W
sustained output overvoltage 3% (no load, under voltage)
depth 144,0 mm
power dissipation in w 47.4W
tension de court-circuit 3.68%
input voltage tolerance +/- 15V
yield 93,00%
input voltage 230 V AC single-phase, connection(s): N-L1
400 V AC phase-phase, connection(s): L1-L2
dielectric strength 2000 V between winding and ground
4000 V between primary and secondary
Environment
degree of protection (ip) IP20
environment characteristic EMC conforming to EN 62041
Safety conforming to EN 61558-1
Safety conforming to EN 61558-2-4
operating altitude 3000 m
product certificates EAC
UR
DNV-GL
operating ambient temperature -20…50 °C
overvoltage category Class I conforming to VDE 0106-1
standards UL 506
storage room temperature -40…80 °C
protective treatment TC
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele ABL6TS63U - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
ABL6TS63U - Schneider Electric
Phaseo - pingetrafo - 230..400V - 1x230V - 630VA