ABL6TS63G - Pingetrafo 230..400 V 1 x 115 V 630 VA - Schneider Electric - Pingetrafo 230..400 V 1 x 115 V 630 VA - Schneider Electric - 0
ABL6TS63G – Schneider Electric
Tellitav
Pingetrafo 230..400 V 1 x 115 V 630 VA - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
secondary winding Single
Complementary
electrical insulation class Class B
Product certifications EAC
UR
DNV-GL
Handle front plate colour 130.0 mm
Product or component type Safety and isolation transformer
Connections - terminals For input connection: screw type terminals, connection capacity: 5 x 4 mm² AWG 11
For input ground connection: screw type terminals, connection capacity: 1 x 4 mm² AWG 11
For output connection: screw type terminals, connection capacity: 2 x 4 mm² AWG 11
Efficiency 93 %
rated power in va 630 VA
marking CE
network frequency limits 47…63 Hz
Fixing mode By 4 screws diameter: 7 mm on vertical panel, operating position: horizontal
By 4 screws diameter: 7 mm on vertical panel, operating position: vertical
By 4 screws diameter: 7 mm on horizontal panel with derating to 90 %
output voltage 115 V AC
width (w) 150.0 mm
input voltage limits 360...440 V
207...253 V
Net weight 9.64 kg
Maximum voltage drop at rated load 0.3 %
depth 144.0 mm
power dissipation in w 47.4 W
input voltage tolerance +/- 15 V
No load losses 18.9 W
input voltage 230 V AC single phase, terminal(s): N-L1
400 V AC phase to phase, terminal(s): L1-L2
Output sustained overvoltage 3 % (no load, hot state)
dielectric strength 2000 V between winding and ground
4000 V between primary and secondary
Protective cover Without
Short-circuit voltage 0,0347
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…80 °C
ip degree of protection IP20
operating altitude 3000 m
Range of product Modicon Transformer Optimized
ambient air temperature for operation -20…50 °C
Environmental characteristics EMC conforming to EN 62041
Safety conforming to EN 61558-1
Safety conforming to EN 61558-2-4
overvoltage category Class I conforming to VDE 0106-1
standards UL 506
protective treatment TC
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi projektipakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele ABL6TS63G - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
ABL6TS63G - Schneider Electric
Pingetrafo 230..400 V 1 x 115 V 630 VA