ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 0
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 1
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 2
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 4
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 5
ABL8TEQ24600 - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric - 6
ABL8TEQ24600 – Schneider Electric
Tellitav
3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Nominal input voltage 400 V AC three phase, terminal(s): L1, L2, L3
Power supply output current 60 A
anti-harmonic filter Low frequency harmonic currents
Power supply type Rectified and filtered
Complementary
compatibility code ABL8T
output coupling Series
Parallel
Product certifications KC
UL 508
EAC
cULus
Handle front plate colour 153.0 mm
power factor 0.757 at 400 V
Product or component type Power supply
Connections - terminals For input ground connection: screw type terminals, connection capacity: 1 x 2.5...1 x 4 mm² AWG 14...AWG 11
For input connection: screw type terminals, connection capacity: 9 x 2.5...9 x 4 mm² AWG 14...AWG 11
For output connection: screw type terminals, connection capacity: 4 x 16 mm² AWG 6
Efficiency 78 %
network frequency limits 47…63 Hz
Hold-up time 4 ms
output voltage 24 V DC
width (w) 300.0 mm
input voltage limits 360...440 V
Net weight 26.71 kg
depth 305.0 mm
power dissipation in w 316 W
Rated power in w 1440 W
dielectric strength 2000 V between input and ground
4600 V between input and output
500 V between output and ground
output protection type Against overvoltage, protection technology: 2 J peak limiter
Against overload and short-circuits, protection technology: external fuse, 80 A
Status led 1 LED (green) output voltage
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…80 °C
ip degree of protection IP20 conforming to EN/IEC 60529
operating altitude 3000 m
Range of product Modicon Rectified
ambient air temperature for operation -20…55 °C
other environmental characteristic EMC conforming to IEC 62041
Safety conforming to EN/IEC 61558-2-6
Safety conforming to UL 508
Safety conforming to UL 60950-1
EMC conforming to EN/IEC 61000-3-2
relative humidity 0…95 % without condensation or dripping water
Safety class Class I conforming to VDE 0106-1
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Schneider Electric toode, sertifikaadid ja vastavusdokumendid saadaval.
  • Mahupõhine hinnastus – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele ABL8TEQ24600 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A 3-faasiline 400 V AC 24 V 60 A