ABL8DCC12020 - Muundermoodul 24 W 24..28,8 V DC, 12 V DC 2 A reguleeritud SMPSi jaoks - Schneider Electric - Muundermoodul 24 W 24..28,8 V DC, 12 V DC 2 A reguleeritud SMPSi jaoks - Schneider Electric - 0
ABL8DCC12020 – Schneider Electric
Tellitav
Muundermoodul 24 W 24..28,8 V DC, 12 V DC 2 A reguleeritud SMPSi jaoks - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Power supply output current 2 A
Complementary
Product certifications RCM
EAC
cCSAus
UL
Product or component type Converter module
Connections - terminals For input connection: screw type terminals, connection capacity: 2 x 0.5...2 x 4 mm² AWG 24...AWG 10
For output connection: screw type terminals, connection capacity: 2 x 0.5...2 x 4 mm² AWG 24...AWG 10
Efficiency 82 %
Fixing mode By clips on 35 mm symmetrical DIN rail, operating position: horizontal
By clips on 35 mm symmetrical DIN rail, operating position: vertical
output voltage 12 V DC
input voltage limits 22...30 V
Local signalling 1 LED (green) for output voltage (> 6 V)
line and load regulation 1...3 %
Net weight 0.3 kg
residual ripple <= 100 mV
Name of test Induced electromagnetic field conforming to EN/IEC 61000-4-6 level 3
Radiated electromagnetic field conforming to EN/IEC 61000-4-3 level 3
Rapid transient conforming to IEC 61000-4-4 level 3
Surge conforming to EN/IEC 61000-4-5 level 2
Conducted/radiated emissions conforming to EN 55022 class B
Electrostatic discharges conforming to EN/IEC 61000-4-2
Emission conforming to EN 61000-6-3
power dissipation in w 4 W
output voltage limits 7...15 V
input voltage 24...28.8 V DC
Rated power in w 24 W
dielectric strength 500 V between input and ground
500 V between input and output
500 V between output and ground
output protection type Against overload, protection technology: automatic reset
Against overvoltage, protection technology: tripping if U > 7.8 V, automatic reset
Against short-circuits, protection technology: automatic reset
input protection type Against reverse polarity
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP20 conforming to EN/IEC 60529
operating altitude 2000 m
Range of product Phaseo Universal
ambient air temperature for operation -25…60 °C
Environmental characteristics EMC conforming to EN 50081-1
EMC conforming to EN 61000-6-3
EMC conforming to EN/IEC 61000-6-2
Safety conforming to EN/IEC 60950-1
Safety conforming to IEC 61204
overvoltage category Class 3
relative humidity 0…90 % during operation
0…95 % during storage
vibration resistance 2 gn (f= 11.9…150 Hz) conforming to EN/IEC 61131-2
3.5 mm (f= 3…11.9 Hz) conforming to EN/IEC 61131-2
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Schneider Electric toode, sertifikaadid ja vastavusdokumendid saadaval.
  • Mahupõhine hinnastus – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi projektipakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele ABL8DCC12020 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
Muundermoodul 24 W 24..28,8 V DC, 12 V DC 2 A reguleeritud SMPSi jaoks