ABL8BPK24A03 - Aku 24 V DC 32 A 3,2 AH akujuhtimismooduli jaoks - Schneider Electric - Aku 24 V DC 32 A 3,2 AH akujuhtimismooduli jaoks - Schneider Electric - 0
ABL8BPK24A03 – Schneider Electric
Tellitav
Aku 24 V DC 32 A 3,2 AH akujuhtimismooduli jaoks - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Battery capacity 3.2 Ah
Complementary
maximum output current 32 A
output coupling Parallel
Product certifications CTP
UL
Charging time 72 h
Product or component type Battery module
Connections - terminals For input connection: screw type terminals, connection capacity: 2 x 0.5...2 x 10 mm² AWG 20...AWG 8
For output connection: screw type terminals, connection capacity: 2 x 0.5...2 x 10 mm² AWG 20...AWG 8
marking CE
Fixing mode By 2 screws diameter: 5 mm on horizontal panel, operating position: horizontal
By 4 screws diameter: 5 mm on vertical panel, operating position: vertical
By clips (with mounting kit) on 35 mm symmetrical DIN rail, operating position: horizontal
By clips (with mounting kit) on 35 mm symmetrical DIN rail, operating position: vertical
Load current 0.3 A
output voltage 24 V DC
input voltage limits 21...29 V
Net weight 3.5 kg
holding time < 20 h at 0.16 A, 20 °C
> 5 min at 8.4 A, 20 °C
Self-discharge rate 9 %, 3 months
3 %, 1 month
15 %, 6 months
input voltage 24 V DC
Service life in hours 11000 h at 40 °C
15000 h at 35 °C
22000 h at 30 °C
31000 h at 25 °C
44000 h at 20 °C
5000 h at 50 °C
7300 h at 45 °C
output protection type Against overload and short-circuits, protection technology: 1 x 20 A automotive type fuse
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -20…50 °C
ip degree of protection IP10 conforming to EN/IEC 60529
operating altitude 2000 m
Range of product Phaseo
ambient air temperature for operation 0…40 °C
overvoltage category Class 3 conforming to VDE 0106-1
vibration resistance 2 gn (f= 11.9…150 Hz) conforming to EN/IEC 61131-2
3.5 mm (f= 3…11.9 Hz) conforming to EN/IEC 61131-2
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö tunnustatud kulleritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele ABL8BPK24A03 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
Aku 24 V DC 32 A 3,2 AH akujuhtimismooduli jaoks