A9F94440 - Minikaitselüliti (MCB), Acti9 iC60L, 4P, 40A, C-kõver, 15000A (IEC/EN 60898-1), 20kA (IEC/EN 60947-2) - Schneider Electric - Minikaitselüliti (MCB), Acti9 iC60L, 4P, 40A, C-kõver, 15000A (IEC/EN 60898-1), 20kA (IEC/EN 60947-2) - Schneider Electric - 0
A9F94440 – Schneider Electric
Laos
EAN: 3606480084102
Minikaitselüliti (MCB), Acti9 iC60L, 4P, 40A, C-kõver, 15000A (IEC/EN 60898-1), 20kA (IEC/EN 60947-2) - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Additional Information
curve C
Category A conforming to IEC 60947-2
name of the device iC60L
type of product or equipment miniature circuit breaker
Product Name Acti9 iC60
[ui] rated insulation voltage 500 V AC 50/60 Hz conforming to EN 60947-2
500 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
Complementary
9 mm pitches 8
application Distribution
[ics] rated service breaking capacity 18 kA 50 % conforming to EN 60947-2 - 220...240 V AC 50/60 Hz
10 kA 50 % conforming to EN 60947-2 - 380...415 V AC 50/60 Hz
7.5 kA 50 % conforming to EN 60947-2 - 440 V AC 50/60 Hz
18 kA 50 % conforming to IEC 60947-2 - 220...240 V AC 50/60 Hz
10 kA 50 % conforming to IEC 60947- 2 - 380...415 V AC 50/60 Hz
7.5 kA 50 % conforming to IEC 60947-2 - 440 V AC 50/60 Hz
35 kA 50 % conforming to EN 60947-2 - 12...133 V AC 50/60 Hz
35 kA 50% conforming to IEC 60947-2 - 12...133 V AC 50/60 Hz
7500 A 50% conforming to EN 60898-1 - 400 V AC 50/60 Hz
7500 A 50% se conforming to IEC 60898-1 - 400 V AC 50/60 Hz
20 kA 100 % conforming to EN 60947-2 - 180...250 V DC
20 kA 100 % conforming to IEC 60947-2 - 180...250 V DC
Handle front plate colour 85 mm
tightening torque 3.5 Nm top or bottom
[uimp] rated impulse withstand voltage 6 kV conforming to EN 60947-2
6 kV conforming to IEC 60947-2
compatibility of distributors, combs, busbars Up or down: yes
in rated operational current 40 A
limiting class 3 conforming to EN 60898-1
3 conforming to IEC 60898-1
electrical life 10000 cycle
connection mode Single terminal (top or bottom) 1…35 mm² rigid
Single terminal (top or bottom) 1…25 mm² flexible
magnetic trigger 8 x In +/- 20 %
mechanical endurance 20000 cycle
width (w) 72 mm
voltage indication Trigger signaling
wire stripping length 14mm for top or bottom connection
depth 78,5 mm
mounting bracket DIN rail
Network type CA
CC
overvoltage category IV
standards EN 60947-2
CEI 60947-2
CEI 60898-1
EN 60898-1
relative humidity 95% at 55°C
operating ambient air temperature -35…70 °C
storage room temperature -40…85 °C
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Schneider Electric toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
Hinnainfo: Küsi projektipakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele A9F94440 - Schneider Electric
Hiljuti vaadatud
A9F94440 - Schneider Electric
Minikaitselüliti (MCB), Acti9 iC60L, 4P, 40A, C-kõver, 15000A (IEC/EN 60898-1), 20kA (IEC/EN 60947-2)