2CSF204004R1630 - FH204 AC-63/0,03 - ABB - FH204 AC-63/0,03 - ABB - 0
2CSF204004R1630 – ABB
Tellitav
FH204 AC-63/0,03 - ABB
Eclass V11.0 : 27142201
Package level 1 depth / length 94 mm
degree of protection IP2X
sensitivity to earth leakage 30 mA
Complementary
Accessories available No
Ambient air temperature Operation -5 ... +40 °C
Storage -40 ... +70 °C
kg
[in] rated current 63 A
Package level 1 height 82 mm
Package level 1 units box 1 piece
Package level 1 width 80 mm
Package level 2 depth / length 240 mm
Package level 2 ean 8012542894117
Environmental information Refer to RoHS
Package level 2 gross weight 1230 g
Package level 2 height 85 mm
Package level 2 units box 3 piece
Instructions and manuals No document needed
Package level 2 width 96 mm
Network type AC type
Package level 1 ean 8012542894100
Product net height 69
Rated frequency (f) 50 Hz
Rated impulse withstand voltage (uimp) 4 kV
Rated insulation voltage (ui) 500 V
Rated voltage (ur) 230/400 V
Power loss at Rated Operating Conditions per Pole 4.4 W
Rated operational voltage 230 / 400 V AC