XS2M08PC410L1 - Induktiivne andur XS2 M8, L50mm, roostevaba, Sn2.5mm, 12..24VDC, kaabel 5m - Telemecanique - Induktiivne andur XS2 M8, L50mm, roostevaba, Sn2.5mm, 12..24VDC, kaabel 5m - Telemecanique - 0
XS2M08PC410L1 – Telemecanique
Tellitav
Induktiivne andur XS2 M8, L50mm, roostevaba, Sn2.5mm, 12..24VDC, kaabel 5m - Telemecanique
Body type Fixed
cable length 5 m
Series name General purpose
sensor name XS2
Complementary
[sn] nominal sensing distance 2.5 mm
cable composition 4 x 0.08 mm²
length [l] 54 mm
Product certifications CSA
UL
[us] rated supply voltage 12...24 V DC with reverse polarity protection
Current consumption 0...10 mA no-load
maximum voltage drop <2 V (closed)
detection face Frontal
marking CE
Discrete output function 1 NO + 1 NC
Enclosure material Stainless steel 303
Detector flush mounting acceptance Non flush mountable
Differential travel 1...15% of Sr
Material Stainless steel
supply voltage limits 10…36 V DC
switching frequency <= 5000 Hz
Net weight 0.065 kg
Discrete output type PNP
Maximum delay first up 5 ms
Maximum delay recovery 0.1 ms
switching capacity in ma <= 200 mA with overload and short-circuit protection
Maximum delay response 0.1 ms
Front material PPS
thread type M8 x 1
electrical connection Cable
output circuit type DC
Operating zone 0…2 mm
Sensor type Inductive proximity sensor
Shock resistance 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27
Sensor design Cylindrical M8
Status led Output state: 1 LED (yellow)
Threaded length 38 mm
Wiring technique 4-wire
Size 54 mm
Type of output signal Discrete
Wire insulation material PvR
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP67 conforming to IEC 60529
Range of product Telemecanique Inductive proximity sensors XS
ambient air temperature for operation -25…70 °C
vibration resistance 25 gn amplitude = +/- 2 mm (f = 10…55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Telemecanique toode, sertifikaadid ja vastavusdokumendid saadaval.
  • Mahupõhine hinnastus – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hind: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele XS2M08PC410L1 - Telemecanique
Hiljuti vaadatud
XS2M08PC410L1 - Telemecanique
Induktiivne andur XS2 M8, L50mm, roostevaba, Sn2.5mm, 12..24VDC, kaabel 5m