XS130B3PCM12 - Induktiivne andur XS1 M30, PNP NO+NC, Flush, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - Induktiivne andur XS1 M30, PNP NO+NC, Flush, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - 0
XS130B3PCM12 – Telemecanique
Tellitav
Induktiivne andur XS1 M30, PNP NO+NC, Flush, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique
Body type Fixed
service life 20 year(s)
Complementary
[sn] nominal sensing distance 15 mm
length [l] 55 mm
Product certifications CSA
E2
UL
TÜV
[us] rated supply voltage 12...24 V DC with reverse polarity protection
Current consumption 0...10 mA no-load
maximum voltage drop <2 V (closed)
Device application Mobile equipment
Discrete output function 1 NO + 1 NC
Enclosure material Nickel plated brass
Detector flush mounting acceptance Flush mountable
safety reliability data MTTFd = 1810 years
PFHd = 62.9E-9 1/h
SFF = 92 %
DC = 74 % with appropriate safety controller
Differential travel 1...15% of Sr
Material Metal
supply voltage limits 9…36 V DC
switching frequency <= 500 Hz
Net weight 0.1 kg
Discrete output type PNP
Maximum delay first up 5 ms
Maximum delay recovery 0.7 ms
switching capacity in ma <= 200 mA with overload and short-circuit protection
Maximum delay response 0.3 ms
Front material PPS
thread type M30 x 1.5
electrical connection Male connector M12, 4 pins
output circuit type DC
Operating zone 0…12 mm
Sensor type Inductive proximity sensor
Shock resistance 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27
Safety level SIL 2 conforming to EN/IEC 61508
PL = d conforming to EN/ISO 13849-1
SILCL 2 conforming to IEC 62061
Sensor design Cylindrical M30
Status led Output state: 1 LED (yellow)
Threaded length 32 mm
Wiring technique 4-wire
Size 55 mm
Type of output signal Discrete
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP69K conforming to DIN 40050
IP65 conforming to IEC 60529
IP67
Range of product Telemecanique Inductive proximity sensors XS
ambient air temperature for operation -25…70 °C
standards IEC 62061
EN/ISO 13849-1
vibration resistance 25 gn amplitude = +/- 2 mm (f = 10…55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Telemecanique toode, vastavusdokumendid päringu alusel.
  • Mahupõhine hinnastus – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Kiire tarne Baltikumis ning Soomes; koostöö tunnustatud kulleritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele XS130B3PCM12 - Telemecanique
Hiljuti vaadatud
XS130B3PCM12 - Telemecanique
Induktiivne andur XS1 M30, PNP NO+NC, Flush, Sn15mm, 12..24VDC, M12