XS130B3NAM12 - Induktiivne andur XS1 M30, L55mm, messing, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - Induktiivne andur XS1 M30, L55mm, messing, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - 0
XS130B3NAM12 – Telemecanique
Tellitav
Induktiivne andur XS1 M30, L55mm, messing, Sn15mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique
SPETSIFIKATSIOONID
Main
Body type Fixed
Series name General purpose
sensor name XS1
Complementary
[sn] nominal sensing distance 15 mm
length [l] 55 mm
Product certifications E2
CSA
UL
[us] rated supply voltage 12...24 V DC with reverse polarity protection
Current consumption <= 10 mA no-load
maximum voltage drop <2 V (closed)
detection face Frontal
marking CE
Device application Mobile equipment
Discrete output function 1 NO
Enclosure material Nickel plated brass
Detector flush mounting acceptance Flush mountable
Differential travel 1...15% of Sr
Material Metal
supply voltage limits 10…36 V DC
switching frequency <= 500 Hz
Net weight 0.13 kg
Discrete output type NPN
Maximum delay first up 10 ms
Maximum delay recovery 1.4 ms
switching capacity in ma <= 200 mA with overload and short-circuit protection
Maximum delay response 0.6 ms
Front material PPS
thread type M30 x 1.5
electrical connection Male connector M12, 4 pins
output circuit type DC
Operating zone 0…12 mm
Sensor type Inductive proximity sensor
Shock resistance 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27
Sensor design Cylindrical M30
Status led Output state: 1 LED (yellow)
Threaded length 32 mm
Wiring technique 3-wire
Size 55 mm
Type of output signal Discrete
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP65 conforming to IEC 60529
IP67 conforming to IEC 60529
Range of product Telemecanique Inductive proximity sensors XS
ambient air temperature for operation -25…70 °C
vibration resistance 25 gn amplitude = +/- 2 mm (f = 10…55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6
KKK ja hinna lisateave
Võta meiega ühendust
Baltelec
E–R 9:00–17:00
info@baltelec.ee
Vastame 2 tunni jooksul
  • Originaal Telemecanique toode, sertifikaadid ja vastavusdokumendid saadaval.
  • Mahupõhine hinnastus – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Tõhus ja kiire logistika Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja nõustamine valikul vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi eripakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele XS130B3NAM12 - Telemecanique
Hiljuti vaadatud
XS130B3NAM12 - Telemecanique
Induktiivne andur XS1 M30, L55mm, messing, Sn15mm, 12..24VDC, M12