XS108BLPAM12 - Induktiivne andur XS1 M8, L62mm, messing, Sn1.5mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - Induktiivne andur XS1 M8, L62mm, messing, Sn1.5mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique - 0
XS108BLPAM12 – Telemecanique
Tellitav
Induktiivne andur XS1 M8, L62mm, messing, Sn1.5mm, 12..24VDC, M12 - Telemecanique
Complementary
iso thread M8 x 1
[sn] nominal sensing distance 1.5 mm
length [l] 62 mm
Product certifications CSA
UL
[us] rated supply voltage 12...24 V DC with reverse polarity protection
Current consumption <= 10 mA no-load
maximum voltage drop <2 V (closed)
detection face Frontal
marking CE
Discrete output function 1 NO
Enclosure material Nickel plated brass
Detector flush mounting acceptance Flush mountable
Differential travel 1...15% of Sr
Material Metal
supply voltage limits 10…36 V DC
switching frequency <= 1000 Hz
Net weight 0.015 kg
Discrete output type PNP
Maximum delay first up 15 ms
Maximum delay recovery 0.3 ms
switching capacity in ma <= 200 mA with overload and short-circuit protection
Maximum delay response 5 ms
Front material PPS
electrical connection Male connector M12, 4 pins
output circuit type DC
Operating zone 0…1.2 mm
Sensor type Inductive proximity sensor
Shock resistance 50 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27
Sensor design Cylindrical M8
Status led Output state: 1 LED (yellow)
Threaded length 40 mm
Wiring technique 3-wire
Size 62 mm
Type of output signal Discrete
Environment
Ambient air temp for storage/transportation -40…85 °C
ip degree of protection IP67 conforming to IEC 60529
Range of product Telemecanique Inductive proximity sensors XS
ambient air temperature for operation -25…70 °C
vibration resistance 25 gn amplitude = +/- 2 mm (f = 10…55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6
Vastame 2 tunni jooksul
  • Autentne Telemecanique toode, sertifikaadid ja vastavusdokumendid saadaval.
  • Projektihind – küsi pakkumist suuremate koguste jaoks (võimalik, et sätestame MOQ).
  • Tõhus ja kiire logistika Baltikumis ning Soomes; koostöö logistikapartneritega.
  • Tehniline tugi ja ettepanekud sobivuse kohta vastavalt Sinu rakendusele.
Hinnainfo: Küsi projektipakkumist. Hind sõltub kogusest, tarne- ja maksetingimustest.
KKK tootele XS108BLPAM12 - Telemecanique
Hiljuti vaadatud
XS108BLPAM12 - Telemecanique
Induktiivne andur XS1 M8, L62mm, messing, Sn1.5mm, 12..24VDC, M12