C4045E400 - Väljalülitusseade MicroLogic 5.3E, ComPacT NSX400/630, 4P, elektroonilised põhikaitsed, energiamõõtja, 400A nimiväärtus. - Schneider Electric - Väljalülitusseade MicroLogic 5.3E, ComPacT NSX400/630, 4P, elektroonilised põhikaitsed, energiamõõtja, 400A nimiväärtus. - Schneider Electric - 0
C4045E400 – Schneider Electric
Laos
EAN: 3606482003286
Väljalülitusseade MicroLogic 5.3E, ComPacT NSX400/630, 4P, elektroonilised põhikaitsed, energiamõõtja, 400A nimiväärtus. - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
product range ComPacT NSX400...630 new generation
Range New generation ComPacT
type of product or equipment Trigger
trigger protection functions LSI
circuit breaker installation mode Fixed
neutral pole position Left
trigger name Micrologic 5.3 E
type of trigger Electronic
protected poles 3d + N/2
4d
3D + OSN
3d
Complementary
[ue] rated operational voltage 690 V AC 50/60 Hz
application Distribution
electrical data logging Maintenance indicators
range compatibility Next generation ComPacT
NSX400 Next generation ComPacT NSX630
short-time protection threshold setting range [isd] 1.5...10 x Ir
trigger caliber 400 A at 40 °C
tsd short time protection time delay setting Adjustable
setting the differential protection time delay δt Adjustable 9 positions
type of measurement energy meter
Data recording Energy measurement
Protection and alarm parameters
Stamping time histories and event tables
Instantaneous and demand values
​​Maintenance indicators
Current and power demand Power
supply quality
Maximeters/minimeters
for overload 105% Ir LED (red)
for overload 90% Ir LED (orange)
long time protection time delay setting range [tr] 15…400 s at 1.5 x Jump
0.35…11 s at 7.2 x Jump
0.5…16 s at 6 x Jump
short time protection time delay setting range [tsd] 0…0,4 s I²t=off
0,1…0,4 s I²t=on
setting range of the long-time protection threshold [ir] (thermal protection) 160...400 A
instantaneous protection threshold setting range [ii] (short-circuit protection) 1,5…12 x In
neutral protection setting 0,5 x Ir (3d + N/2)
1 x Ir (4d)
1,6 x Ir (3D + OSN)
Aucune protection (3d)
Network type THAT
differential protection Without
tr long time protection time delay setting Adjustable
instantaneous protection sensor setting ii (short circuit protection) Adjustable
ir long time protection sensor setting (thermal protection) Adjustable 9 positions
type of display LCD display
kind of protection L: for overload protection (long delay)
S: for short delay protection
I: for instantaneous protection against short-circuit
zsi logic selective latch area With
Poles description 4P
Environment
degree of pollution 3 conforming to IEC 60947-1
ip degree of protection IP40 conforming to CEI 60529
class of protection against electric shock Class II
standards EN/CEI 60947-2
operating ambient air temperature -25…70 °C
storage room temperature -40…85 °C