C4034V400 - Väljalülitusseade MicroLogic Vigi 4.3, ComPacT NSX400/630, 3P, elektroonilised põhi- ja maavoolukaitsmed, 400A nimiväärtus - Schneider Electric - Väljalülitusseade MicroLogic Vigi 4.3, ComPacT NSX400/630, 3P, elektroonilised põhi- ja maavoolukaitsmed, 400A nimiväärtus - Schneider Electric - 0
C4034V400 – Schneider Electric
Laos
EAN: 3606481994196
Väljalülitusseade MicroLogic Vigi 4.3, ComPacT NSX400/630, 3P, elektroonilised põhi- ja maavoolukaitsmed, 400A nimiväärtus - Schneider Electric
SPETSIFIKATSIOONID
Main
product range ComPacT NSX400...630 new generation
Range New generation ComPacT
type of product or equipment Trigger
trigger protection functions LSoIR
circuit breaker installation mode Fixed
trigger name Micrologic 4.3
type of trigger Electronic
protected poles 3d
Complementary
specific differential protection mode Off using the rotary switch IΔn
[ue] rated operational voltage 440 V AC 50/60 Hz
application Distribution
range compatibility Next generation ComPacT
NSX630 Next generation ComPacT NSX400
short-time protection threshold setting range [isd] 1.5...10 x Ir
differential protection sensitivity setting range [iОґn] 0,3 A
0,5 A
1 A
3 A
5 A
10 A
trigger caliber 400 A at 40 °C
tsd short time protection time delay setting Fixed
setting the differential protection time delay δt Adjustable
differential protection time delay setting range [Δt] 0 ms
60 ms
150 ms
500 ms
1 s
iδn differential protection sensitivity adjustment Adjustable
network frequency 50/60 Hz
thermal memory 20 minutes before and after triggering
Local signalling for ready to operate Flashing LED (green)
for overload 105% Ir LED (red)
for overload 90% Ir LED (orange)
for residual current Color indicator (yellow)
long time protection time delay setting range [tr] 11 s to 7.2 x Ir
16 s to 6 x Ir
400 s to 1.5 x Ir
setting range of the long-time protection threshold [ir] (thermal protection) 160...400 A
instantaneous protection threshold setting range [ii] (short-circuit protection) 4800 A
Network type Class A
differential protection Integrated
tr long time protection time delay setting Fixed
instantaneous protection sensor setting ii (short circuit protection) Fixed
ir long time protection sensor setting (thermal protection) Adjustable 9 positions
kind of protection L: for overload protection (long delay)
So: for short delay protection with fixed delay
I: for instantaneous protection against short-circuit
R: for differential protection
zsi logic selective latch area Without
Poles description 3P
Environment
degree of pollution 3 conforming to IEC 60947-1
ip degree of protection IP40 conforming to CEI 60529
class of protection against electric shock Class II
operating ambient temperature -25…70 °C
standards EN/CEI 60947-2
storage room temperature -50…85 °C