2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 0
2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 1
2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 2
2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 3
2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 4
2CSR255180R1257 - DS201 K25 A30 - ABB - DS201 K25 A30 - ABB - 5
2CSR255180R1257 – ABB
Tellitav
DS201 K25 A30 - ABB
SPETSIFIKATSIOONID
Additional Information
Connecting capacity Busbar 10 ... 10 mm²
Stranded 0.75 ... 25 mm²
Flexible with Ferrule 0.75 ... 16 mm²
Flexible 0.75 ... 16 mm²
curve K
Data sheet, technical information 9AKK107492A6187
E-number (sweden) 2100540
Eclass V11.0 : 27142207
Package level 1 depth / length 80 mm
Operating characteristic Instantaneous
Product net depth / length 0.069
m
Rohs status Following EU Directive 2011/65/EU
Resistance to vibrations acc 0.1 mm or 1 g - 20 cycles at 5…150…5 Hz
Weee category 5. Small Equipment (No External Dimension More Than 50 cm)
Default
Seeria DS201
Main
Terminal type Screw Terminals
Number of protected poles 1
Mounting type on DIN rail EN 60715 (35mm) by means of mounting clip
degree of protection Terminals IP20
Housing IP40
sensitivity to earth leakage 30 mA
Complementary
Accessories available Yes
Actuator type Toggle - Insulation group II, Black RAL 9005,
sealable in ON-OFF positions
Ambient air temperature Operation -25...55 °C
Cn8 85363030
Declaration of conformity - ce 9AKK106713A5588
Package level 1 gross weight 225 g
Product net weight 0.200
kg
[in] rated current 25 A
Package level 1 height 106 mm