2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 0
2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 1
2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 2
2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 3
2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 4
2CSR255180R1017 - DS201 K1 A30 - ABB - DS201 K1 A30 - ABB - 5
2CSR255180R1017 – ABB
Tellitav
DS201 K1 A30 - ABB
SPETSIFIKATSIOONID
Additional Information
Connecting capacity Busbar 10 ... 10 mm²
Stranded 0.75 ... 25 mm²
Flexible with Ferrule 0.75 ... 16 mm²
Flexible 0.75 ... 16 mm²
curve K
Data sheet, technical information 9AKK107492A6187
E-number (sweden) 2100529
Eclass V11.0 : 27142207
Package level 1 depth / length 80 mm
Resistance to vibrations acc 0.1 mm or 1 g - 20 cycles at 5…150…5 Hz
Number of protected poles 1
Mounting type on DIN rail EN 60715 (35mm) by means of mounting clip
degree of protection Terminals IP20
Housing IP40
sensitivity to earth leakage 30 mA
sealable in ON-OFF positions
Ambient air temperature Operation -25...55 °C
Cn8 85363010
Declaration of conformity - ce 9AKK106713A5588
Package level 1 gross weight 225 g
Product net weight 0.200
kg
[in] rated current 1 A
Package level 1 height 106 mm